Opieka nad zwierzętami w czasie przebywania na kwarantannie

Wpis dodany przez KlubPrzyjaciółZwierząt · 18-03-22
Opieka nad zwierzętami w czasie kwarantanny

Jak zapewnić zwierzęciu bezpieczeństwo podczas kwarantanny?

Najgorszym koszmarem właściciela zwierzaka jest czas, gdy zostaje on oddzielony od ukochanego zwierzaka z powodu kwarantanny. Poniższe kroki pomogą Ci zapewnić bezpieczeństwo Twojego zwierzaka podczas kwarantanny.

Najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać przed poddaniem się kwarantannie, jest trzymanie zwierzaka w pomieszczeniu z jedzeniem, wodą i lekami.
Staraj się skontaktować ze schroniskiem dla zwierząt lub weterynarzem, który będzie opiekował się Twoim zwierzęciem podczas Twojej nieobecności.

Upewnij się, że masz zaufanego przyjaciela lub członka rodziny, który może zaopiekować się Twoim zwierzęciem i w razie potrzeby dostarczyć leki.
Zrób zdjęcia swojego zwierzaka przed pozostawieniem go i umieść je w mediach społecznościowych, aby były bardziej widoczne dla innych osób szukających zwierząt pozostawionych podczas kwarantanny.

Wszyscy kochamy naszych futrzanych przyjaciół i mamy z nimi bliską więź. Zawsze istnieje obawa, co się stanie, jeśli nasze zwierzęta będą musiały pozostać w kwarantannie przez dłuższy czas. Oto kilka wskazówek, jak zapewnić swojemu zwierzakowi bezpieczeństwo w tej trudnej sytuacji.

Jak dbać o psa w kwarantannie

Kwarantanna to okres, w którym psy nie mogą opuścić budynku. Muszą być zawsze trzymane w klatkach lub budach i nie mogą wchodzić w interakcje z innymi zwierzętami lub ludźmi. Przy odpowiedniej pielęgnacji pozostaną zdrowe i szczęśliwe w oczekiwaniu na powtórną adopcję przez ich właścicieli.

Kiedy pies zostaje poddany kwarantannie, właściciel jest często proszony o opiekę nad zwierzęciem podczas kwarantanny. Jeśli jesteś nowy w opiece nad zwierzęciem z ograniczeniami kwarantanny, oto kilka wskazówek dla ciebie:

  • Przynieś własne jedzenie i wodę.
  • Nie wprowadzaj do obszaru kwarantanny żadnych innych zwierząt ani zwierząt domowych.
  • Trzymaj wszystkie leki, rośliny i warzywa poza obszarem kwarantanny.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę zdrowie psa, kiedy planujesz zabrać go do domu z kwarantanny. Pamiętaj też, aby mieć oko na dietę i rutynę ćwiczeń, gdy pies jest w domu po kwarantannie, aby przejście z powrotem do starych nawyków przebiegało gładko.