Powody, dla których adopcja psa jest lepsza niż kupowanie nowego


adopcja psa
Ratowanie życia zwierzęcia Adopcja psa ze schroniska lub organizacji zajmującej się adopcją oznacza, że dajesz dom zwierzęciu, które mogłoby inaczej zostać uśpione lub mieć trudności ze znalezieniem domu. Możesz uratować życie psa, który na pewno zasługuje na miłość i opiekę.
Oszczędność pieniędzy Kupując nowego psa od hodowcy lub w sklepie zoologicznym, musisz zapłacić duże sumy pieniędzy za psa i za wszystkie niezbędne akcesoria. Z drugiej strony, przy adopcji psa opłata adopcyjna zwykle obejmuje koszty szczepień i sterylizacji, co pozwala zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy.
Psy są już wykwalifikowane W wielu przypadkach psy ze schroniska lub organizacji adopcyjnej są już wykwalifikowane i zazwyczaj mają podstawowe szkolenie. To oznacza, że ​​możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, które musiałbyś poświęcić na szkolenie nowego szczeniaka.
Wszystkie psy zasługują na miłość Wszystkie psy zasługują na dom i miłość. Adopcja psa oznacza, że ​​możesz dać dom i miłość psu, który na pewno zasługuje na to, zamiast wspierać hodowców, którzy traktują psy jak towar.
Często dostępne różnorodne rasy i wielkości W schroniskach i organizacjach adopcyjnych często można znaleźć psy różnych ras i wielkości, co oznacza, że ​​możesz znaleźć psa, który idealnie pasuje do Twojego stylu życia i preferencji.

Sposoby na pomoc potrzebującym zwierzętom dzięki adopcji

Obecnie istnieje wiele zwierząt wymagających adopcji. Jednym ze sposobów ich znalezienia jest odwiedzanie schronisk dla zwierząt. Inni mogą pomóc psom schronić się poprzez wolontariat, opiekę i adopcję. Oto kilka sposobów, w jakie możesz pomóc zwierzętom w potrzebie poprzez adopcję.

Sposób pomocy Opis
Zabierz swoje zwierzęta do schroniska Jeśli masz zwierzęta, ale nie masz miejsca na nowe w domu, zabierz je do pobliskiego schroniska i poświęcaj tam swój czas na wolontariat. Opieka nad zwierzętami nie tylko zapewni Ci poczucie spełnienia, ale również wpłynie pozytywnie na zdrowie Twojego pupila.
Opiekuj się zwierzęciem Jeśli chcesz adoptować zwierzę, ale nie możesz mu jeszcze zapewnić wszystkiego, czego potrzebuje, zamiast tego wychowaj zwierzę! Opieka zastępcza trwa około dwóch tygodni i zapewnia wszelką niezbędną opiekę, w tym leki, karmę i sprzęt do pielęgnacji.

6 sposobów na zabawę z nowym zwierzakiem ze schroniska

Oto 6 rzeczy, które możesz zrobić ze swoim nowym zwierzakiem ze schroniska.

  1. Zabierz psa na spacer.
  2. Baw się z nimi na podwórku.
  3. Nakarm je zdrowym, pełnowartościowym małym posiłkiem.
  4. Graj w gry w łapanie piłki lub w chowanego z nimi, gdy znudzi Ci się aportowanie.
  5. Zabierz je na przejażdżki samochodem lub rowerem, jeśli można bezpiecznie jeździć pojazdem lub rowerem.
  6. Wykąp psa, kiedy tego potrzebuje.

Psy sprawiają, że jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi

Psy zapewniają ludziom wiele korzyści zdrowotnych i to nie tylko dlatego, że są bardziej przyjazne w porównaniu z innymi zwierzętami. Chociaż nie zapewniają takiego samego poziomu opieki jak ludzie, psy nadal są częścią naszego życia i zasługują na traktowanie jak członków rodziny.

Z drugiej strony mopsy były pierwotnie hodowane dla ich sierści w celu odstraszania pcheł. Obecnie mopsy są uważane za jedne z najzdrowszych i najłatwiejszych w utrzymaniu ras dla ludzi, którzy mieszkają w mieszkaniach lub nie mają dużo czasu na spacery i wycieczki na zewnątrz.

Korzyści z ratowania zwierząt w porównaniu z kupowaniem zwierząt

Istnieje wiele korzyści z adopcji zwierzaka zamiast kupowania. Jedną z głównych korzyści jest ilość zaoszczędzonych pieniędzy.

Adoptuj mnie

Adopcja ma pewne wady, głównie dlatego, że znalezienie odpowiedniego zwierzaka może być trudne, a każda adopcja przebiega inaczej. Ponadto niektóre zwierzęta są trudniejsze do umieszczenia w domach niż inne i może nie być wystarczającej liczby domów dla wszystkich potrzebujących zwierząt.